Z przyjemnością na promienie słońca wystawiamy swoją twarz.

Z całą pewnością wszyscy lubią słoneczne światło. Ochoczo na słoneczne promienie wystawiamy twarz z nadzieją, że się trochę opalimy. Słońce jest niezbędne do życia wszystkim organizmom i zbytnio nie narzekamy gdy mocno daje nam się we znaki. Ale bywają momenty kiedy staramy się nieco ograniczyć dawkę światła kiedy jest go zdecydowanie za dużo.  Na taką niedogodność znakomicie sprawdzą się – żaluzje.

Rodzajów zasłon jest dużo. Są to żaluzje dachowe, żaluzje dzień noc, wolnowiszące, chowane do kaset, plisowane oraz inne. Montaż niektórych z tych rolet jest bezinwazyjny a także polega głównie na przyklejeniu stelażu z zasłonką wprost do ramy okna bez wykorzystania wkrętów.
Rolety plisowane inaczej mówiąc plisy to szczególny rodzaj zasłonek. Tego typu roleta jest mocowana pomiędzy ramą okna a szybą, a jej plisowana tkanina umożliwia rozciąganie rolety oraz zatrzymywanie jej w określonym miejscu okna. Prowadzenie mechanizmu najczęściej odbywa się z dołu do góry.
Także bardzo ciekawymi roletami są rolety są dachowe. Montaż ich przebiega  z wykorzystaniem wkrętów, bo takie rolety bywają mocowane do okien nachylonych pod kątem, więc by dana roleta spełniała swoją rolę musi być stosownie założona aby nie spadała.

Montażem zasłon możemy zająć się samemu, bo nie jest to trudna czynność, niemniej jednak jeśli były zakupione pierwszy raz na pewno warto wezwać kogoś, kto już z takim montażem miał do czynienia.

Zobacz więcej: plisy warszawa