W wielu mieszkaniach montuje się aktualnie piece na pellet.

Aktualnie bardzo popularnym paliwem służącym do ogrzewania domów są biopaliwa. A wynika to z rosnącej ekologicznej świadomości obywateli oraz mody na bycie „eko”. Biopaliwa pozwalają na również ograniczenie kosztów ,które związane są z ogrzewaniem mieszkania. Do biopaliw możemy wliczyć między innymi pellet.

W bardzo wielu domach montuje się na dzień dzisiejszy piece na pellet. Bardzo dobry pellet jest w postaci kawałków jednakowej wielkości. Pellet produkowany jest najczęściej z drewna, a dokładniej z trocin będących produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do jego produkcji wykorzystuje się zarówno drewno liściaste jak i iglaste. A dodatkowo można się spotkać z pelletami produkowanymi z trawy.

Chcąc wybrać najwłaściwszy pellet musimy pamiętać o kilku zasadniczych zasadach. Bardzo dobry pellet powinien mieć powierzchnię gładką, a zawartość pyłu musi być  mała. Natomiast niepokój powinna wzbudzić spękana powierzchnia oraz bardzo duża zawartość pyłu. To bardzo źle świadczy o jakości pelletu.

Bardzo ciekawym i szybkim sposobem na sprawdzenie jakości pelletu (zwłaszcza dla ludzi, którzy posiadają z tym kłopot) jest zamoczenie go w wodzie. Dobrej jakości pellet powinien zatonąć, jednakże ten nieco gorszej jakości unosił się będzie na wodzie. Przywiązać powinniśmy uwagę do tego, jaka jest jakość pelletu. To inwestycja w nasze cztery kąty oraz naszą wygodę.

Zobacz więcej: Dobry pellet tylko w Warszawie