Systematyczne korzystanie z sauny…

Sauna to dobroczynna terapia dla duszy a także ciała. Regularne korzystanie z sauny, wpływa pozytywnie na kondycję naszego zdrowia i nasze samopoczucie. Znacznie podwyższona temp. w saunie, podnosi temperaturę ciała osób które z niej korzystają, co bez wątpienia wpływa na zmniejszanie wszystkich stanów zapalnych, bakterii i wirusów w organizmie. Sesja w saunie poprawia naszą odporność, uwalnia wszelkie wolne rodniki, poprzez co znacznie poprawia się stan naszej skóry, redukuje stres i napięcie a także rozluźnia mięśnie. Sauna zazwyczaj dostępna w określonych miejscach, dziś może ona znajdować się w waszym domu.
Wytwórca saun oferuje montaż w domu. To  znakomite rozwiązanie, ponieważ, by kąpiel w takiej saunie przynosiła nam cudowne efekty, należy korzystać z niej systematycznie, a niestety nie każdy ma czas, ażeby pójść na nią a także nie za każdym razem posiada saunę blisko domu. Sauna domowa jest pod ręką, będziesz mógł się do niej wybrać o każdej porze dnia i tyle razy ile,  tego Vi potrzeba.
Jest parę typów sauny, które między sobą różnią się wysokością temperatury i wilgotnością powietrza. Sauna domowa, może być sucha, czyli posiadać bardzo wysoką temp. (nawet 90 stopni C) przy niskim stopniu wilgotności (mniej więcej 15%) albo mokra, z odrobinę niższą temp. (od 50 stopni C) a także wyższą wilgotnością powietrza (25-40%). Na tego typu saunę w ogóle nie potrzebujesz wiele wolnej przestrzeni, a będziesz mógł uzyskać dodatkową możliwość dbania o własne zdrowie.

Wiecej: producent saun fińskich