Opony standardowe pakowane są w kartonowe pudło.

Opony są częstym przedmiotem wysyłanym za pośrednictwem usług kurierskich. Bardzo istotne w tym procesie jest należyte spakowanie opon do wysyłki.

Standardowo opony pakuje się w kartonowe pudło. W takim przypadku opony powinny być czyste oraz suche, w ten sposób nie pobrudzą innych wysyłek. Pudło, w który chcemy zapakować nasze opony musi być solidnie wykonany. W jednym takim pudle powinny znajdować się 2 albo więcej sztuk opon, które absolutnie nie mogą przesuwać się w środku kartonu. Do spakowania możemy użyć także wypełnienia. Jeśli mamy do czynienia z dużymi oponami, można zapakować je pojedyńczo, każdą w innym pudle.

Innym sposobem na pakowanie opon jest łączenie ich po 2 sztuki i oklejanie taśmą. Jeżeli wybierzemy ten sposób, opony też muszą być suche i czyste. Spakowane opony powinny być nieruchome, nie mogą przemieszczać się w trakcie wysyłki. Po połączeniu opon możemy poowijać je folią, tak aby nie został w nich żaden otwór. Na płaskiej powierzchni przygotowanej przesyłki należy nakleić list przewozowy.

Jeżeli opony posiadają felgi, muszą być wysłane w kartonie.
Takie przygotowanie opon do wysyłki usprawni znacznie wysyłkę a także nie przyniesie dodatkowych kosztów powiązanych ze kiepskim opakowaniem przedmiotu do wysyłki.

Źródło: opony DPD