Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Wiele osób zastanawia się co mogłoby być dobrą alternatywą do pokrycia dachu zamiast takiej tradycyjnej dachówki ceramicznej albo betonowej. Ceramiczne dachówki cechują się wysokimi kosztami wykonania oraz bardzo trudnym montażem. Co zatem będzie nadawało się jako tańszy zamiennik, a do tego łatwy przy samodzielnym montażu? Odpowiedź brzmi bardzo prosto: blachodachówka.

Ten rodzaj ostatecznego krycia dachu jest stosowany również z dachowymi membranami, które ponadto ochraniają przestrzeń pod blachą oraz umożliwiają właściwą wentylację dachu od okapu, aż po sam szczyt. Blachodachówka posiada to do siebie, że jest nieprawdopodobnie prostą w zrobieniu, transporcie a także instalacji formą dachowego pokrycia. Używa się jej najczęściej do ochrony przemysłowej zabudowy, obiektów użytkowych, rozmaitych altanek, czyli tam, gdzie liczy się głównie ekonomiczny materiał, spełniający swoją własną rolę za niewielką cenę.

W trakcie montowania blachodachówki używamy wkrętów farmerskich by trwale przykręcić kontrłat do dachu i pokrycie łąt. A dodatkowo do tego typu dachowego krycia możemy zastosować większość dachowych akcesoriów ,które oferowane są przez sporo firm ,które produkują snowstoppery, kominki wentylacyjne, kratki okapowe itd.

Więcej: Dobra blachodachówka