Częstym kłopotem stron internetowych są ich za długie linki url.

Częstym problemem stron internetowych www są ich za długie linki. Zwłaszcza w portalach ,które nie stosują linków ,które przypominają tekst pisany. Wykorzystanie programów jakich podstawowe zadanie to skracanie linków url wydaje się być opłacalne z kilku przyczyn.

 

Przede wszystkim, skrócony link url znacznie łatwiej przesłać do pozostałych. Nie trzeba martwić się, że link będzie podzielony na dwie części.

 

Po drugie, link taki o znacznie łatwiej zapamiętać. A powszechnie wiadomo, że duże znaczenie w obecnych czasach posiada słowo mówione. Skrócony link url, to istniejąca szansa na to, że będziemy mogli go przekazać innej osobie.

 

A dodatkowo portale , dla których skracanie linków url to chleb powszedni, najczęściej proponują liczenie odwiedzin konkretnego linku. Takim sposobem możemy np. sprawdzić ile ludzi otworzyło link url ,któy zamieściliśmy w wiadomości e-mail, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów za taką usługę u e-mail providera.

 

Pytanie zatem, czy skracanie linków jest opłacalne?

 

Odpowiedź jakoby nasuwa się sama, chociaż nie do końca. Wszystko to wymaga pewnego testowania. Ponieważ jak możemy np. pozycjonować stronę internetową pod skróconą frazą? Często nie mamy kontroli nad skróconym linkiem url. Stąd także nadrzędnym pytaniem jest, co chcemy zdobyć wykorzystując skracanie linków url?

Zobacz: skrócić link