Sedan to rodzaj zamkniętego nadwozia samochodowego.

W osobówkach można wybierać między różnymi nadwoziami. Przykładowo są nimi: kombi, sedan, kabriolet, limuzyna czy hatchback. Odróżniają się między sobą nie tylko wyglądem lecz także funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka pozwoli Państwu rozróżnić wszystkie poszczególne modele aut.
Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia. Jego nadwozie można podzielić na trzy bryły: przedział silnikowy, pasażerski oraz bagażowy.
Limuzyna jest pojazdem bez wątpienia luksusowym. Tak samo jak marka sedan też składa się z trzech takich brył. Najczęściej jest znacznie większa od wspomnianego już sedana, w jej wyposażeniu najczęściej znajduje się niewielkich rozmiarów telewizor czy także barek z alkoholem, natomiast część pasażerska jest oddzielona od szofera specjalna szybą.
W autach typu hatchback niezwykle charakterystyczna jest duża klapa bagażnika, która unoszona jest do góry wraz z szybą. W tych pojazdach najczęściej można składać drugi rząd siedzeń co zwiększa wielkość bagażnika samochodowego.
Model kabriolet to nadwozie które nie ma stałego dachu. Przeważnie dach w kabriolecie jest miękki, można go rozciągać lub zdejmować. Najczęściej kabriolet występuje w dwudrzwiowej wersji.
Natomiast auto typu kombi ma wydłużoną tylną część nadwozia. Co gwarantuje dodatkową objętość bagażnika. To nadwozie dwubryłowe.
Dzięki różnorodności jaką oferują nam poszczególne marki samochodowe, możemy dobrać typ pojazdu do swoich własnych indywidualnych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław