Opony terenowe to natomiast znaczny wydatek.

Właściwie każdy posiadacz auta terenowego doskonale wie, że bez odpowiednich opon nie będzie możliwa znakomita i komfortowa jazda. Opony terenowe to jednak dość znaczny koszt. Zakupienie czterech sztuk związane jest przeważnie z ceną sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc pln. Z tego właśnie powodu spora część osób decyduje się na zakup opon z drugiej ręki. Czy w rzeczywistości się to opłaca?

 

Opony terenowe używane z pewnością mają zarówno minusy jak i plusy. Warto zacząć od kwestii pozytywnych, a tym jest na pewno niska cena za towar o relatywnie świetnej jakości za jaki w sklepie zapłacić musielibyśmy dużo więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być przecież strasznie zniszczone bądź nietrwałe – zdarza się bowiem, że ktoś chce pozbyć się rzeczy z jakich sporadycznie korzystał albo zwyczajnie kupił omyłkowo. Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność dobrego rozeznania się przed zakupem w historii danego towaru. Musimy zatem posprawdzać zużycie opon – nie ma sensu nabywać takiej ważnej części tylko dlatego, że jest niska cena, jeśli za chwileczkę będziemy zmuszeni do ponownego kupienia opon. Tego rodzaju oszczędzanie jest po prostu zbyteczne.

 

Używane opony terenowe znaleźć będziemy mogli w serwisach aukcyjnych jak na przykład allegro czy olx, dawniej tablica, i w rozmaitych komisach. Pamiętajmy, że częstokroć nie mamy w takim przypadku prawa do uzyskania gwarancji.

Zobacz: Opony terenowe