Nieodpowiednie stosowanie tuszu do rzęs.

Prawidłowo wykonany make up, który znakomicie podkreśli urodę to bez wątpienia sztuka. Wiele z nich niestety posiada skłonności do zdecydowanej przesady a także popełniania wszelkich błędów które wpływają negatywnie na efekt finalny.
Niewątpliwie do takich najczęstszych zaliczyć możemy stosowanie nieodpowiedniego, zbyt ciemnego lub za jasnego fluidu, który bardzo odznacza się od koloru skóry i daje niestety straszny efekt. Kolejnym często popełnianym błędem jest niedokładne rozsmarowanie podkładu na twarz, co powoduje, że na twarzy powstają okropne plamy o różnobarwnym zabarwieniu. Za duża dawka podkładu i pudru powoduje, iż taki makijaż niestety przypomina maskę. Make up może nam zniszczyć źle dobrany odcień różu do typu urody oraz kolorytu cery, oraz używanie go w złych miejscach na twarzy lub w zbyt dużej dawce.
Ogromne znaczenie z pewnością ma również umiejętność zrobienia make upu oczu. Złe wykorzystanie tuszu do rzęs powoduje, że są one strasznie posklejane, pojawiają się na nich grudki lub często też tusz do rzęs odbija się nam na powiece nim zdąży zaschnąć. Częstym błędem jest nakładanie dużej ilości cieni. Powoduje to, że strasznie szybko zaczynają się warzyć i wyglądają nieestetycznie. Przeważnie dzieje się to w sytuacji cieni do powiek o niskiej jakości.
Make up ust również przysparza niektórym dziewczynom ogrom trudności. Źle aplikowana szminka czy błyszczyk sprawia, że zarys ust wygląda jakby był rozmyty, jednakże aplikowanie ciemnej szminki daje nam wulgarny efekt.

Zobacz: makijaż Ciechanów