Są różne metody fizjoterapii.

Właściwa rehabilitacja umożliwia nam pełny lub częściowy powrót do zdrowia i sprawności. Przeważnie kojarzona jest przez wielu ludzi z rozmaitymi urazami, niemniej jednak nie tyczy się ona tylko tejże sfery, albowiem obejmuje także niepełnosprawność psychiczną. W tym, z kolei pomoże nam m.in. fizjoterapia. To właśnie fizjoterapia ma na celu przywrócić naszemu ciału albo umysłowi całkowitą sprawność, którą utraciliśmy na wskutek jakiejś choroby, urazu bądź starzenia się.

Istnieją różnorodne formy fizjoterapii a także możemy wykorzystać do niej otaczające nas zasoby. Jednym z nich jest woda. Taki dział fizjoterapii nosi nazwę hydroterapia. Podczas takich zabiegów bierzemy różnorodne natryski, kąpiele, nakłada się okłady i kompresy. Mówiąc o wodzie należy także nieco wspomnieć o tej wodzie leczniczej. Stosuje się ją w balneoterapii.

Kolejnym rodzajem jest przykładowo klimatoterapia. W klimatoterapii wpływ na całe leczenie mają warunki pogodowe, np czyste powietrze, zachmurzenie, nasłonecznienie itp.

Jedną z najpopularniejszych, oraz możliwe, że najbardziej efektywnych, jest kinezyterapia. Polega ona na wykonywaniu różnorakich ćwiczeń fizycznych ,które pobudzają mięśnie do pracy. Jednakże aby powrócić do fizycznej sprawności będzie nam potrzebny jak najlepszy fizjoterapeuta, żebyśmy nie doznali jeszcze większej krzywdy.

Autor: rybnik rehabilitacja