Nim zaczniesz szukać sposobów odkwaszania…

Coraz częściej myślisz o tym żeby zadbać o własne zdrowie? Z pewnością słyszałeś o takim czymś jak zakwaszanie organizmu. W ostatnim czasie jest to modny termin pośród producentów suplementów diety. Coraz większa ilość osób zwraca uwagę na sposób swojego odżywiania, dokłada wszelkich starań ażeby jeść zdrowo, ponieważ ma to wpływ na ich samopoczucie oraz zapobiega sporej ilości chorobom. Jeśli do tej pory nie za bardzo przejmowałeś się tym co jesz to swój zdrowy tryb życia koniecznie powinieneś rozpocząć od odkwaszenia organizmu.

 

Nim rozpoczniesz wyszukiwać sposobów odkwaszania powinieneś wiedzieć jak powstaje zakwaszenie organizmu. A więc jest to stan, gdzie dochodzi do pewnych dysfunkcji w równowadze kwasowo-zasadowej. Jego główną przyczyną jest nieprawidłowa dieta ,która jest złożona z wysoko przetworzonej żywności, dużej ilości mięsa, zbóż i nabiału, a niedoborowa w owoce i warzywa.

Symptomów zakwaszenia organizmu jest bardzo dużo, bardzo dużo z nich odbierzesz jako niedobory witamin w organizmie.

Żeby nie dochodziło do zakwaszenia organizmu, należy stosować właściwą dietę.

 

Jak zacząć odkwaszanie organizmu?

W diecie diecie muszą znajdować się głównie zielone warzywa. Powinieneś ograniczyć mięso, gluten oraz nabiał. Ważne jest także to które tłuszcze się spożywa, powinny być one zdrowe, przykładowo olej kokosowy, czy oliwa z oliwek. Ważne jest również to co pijemy, musisz pić przynajmniej 8 szklanek wody, herbaty ziołowe, a unikać kawy.

Autor: Jak odkwasić organizm