W obecnych czasach na pewno nie brakuje bakterii.

Maty dezynfekcyjne są coraz bardziej znanym rozwiązaniem nie tylko w gospodarstwach wiejskich. W obecnych czasach nie brakuje bakterii jakie przenoszone są różnymi drogami. Częstokroć wchodząc do mieszkania bez uprzedniego wycierania obuwia nie zdajemy sobie sprawy jak dużo bakterii właśnie wnieśliśmy do naszego domostwa. Wystarczy zainwestować w matę, ażeby nie przejmować się tym kłopotem. Dokładnie wycieramy nasze obuwie i pozbywamy się wszystkich bakterii.

Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się również w gospodarstwach wiejskich. Wielokrotnie pracujemy na polu użytkując maszyny rolnicze, zbierając jednocześnie wszelakiego typu zarazki. Z pomocą idą maty, za sprawą których możemy się pozbyć wszelkich drobnoustrojów tuż przed odstawieniem pojazdu do garażu czy stodoły. Jedziemy przez taką matę, a ta oczyszcza koła ze wszystkich zabrudzeń jakie mogą nam w przyszłości szkodzić.

Używane są także specjalnie przygotowane maty dla zwierząt. Oczywiste jest, że do zwierzaków przyczepia się dużo rozmaitych chorób oraz drobnoustrojów, a te mogą być niezwykle szkodliwe dla osób, które mają do czynienia ze własnymi zwierzętami. Starczy skorzystać z zootechnicznej maty albo maty do racic a także kopyt, a wtedy znacząco ograniczymy możliwość rozpowszechniania się szkodliwych zarazków.

Więcej: Maty odkażające