Jedną z innowacji jest z całą pewnością bitcoin.

Żyjemy w czasach, w których mamy rozmaite wynalazki oraz innowacje. Jeśliby powiedzieć komuś sto lat temu, że będzie w stanie widzieć na żywo w kamerce jakąś inną osobę oraz z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Całkiem prawdopodobne, że taki rozwój techniki jaki obecnie można zaobserwować, już nigdy nie będzie miał miejsca.
Cały świat internetu i jego wszystkich zakamarków jest fascynujący. Jedną z dzisiejszych innowacji jest niewątpliwie bitcoin, a więc zdecentralizowana internetowa waluta. Waluta ta jest nieograniczona i dostępna absolutnie wszędzie tam, gdzie jest globalna sieć. Bitcoin pozwala na omijanie wszystkich instytucji bankowych oraz wszelkich pośredników, a co za tym idzie częstokroć wysokiej prowizji a także różnych ograniczeń. Konkretyzując, tę walutę mamy możliwość wysłać do każdego miejsca na świecie.
Powinno się zauważyć, że przy zachowaniu wszystkich podstawowych środków bezpieczeństwa, bitcoiny absolutnie nie mogą zostać skonfiskowane poprzez jakieś instytucje. Mowa tu na przykład o komorniku, banku, a również byłej żonie albo mężu podczas sprawy rozwodowej.
Ciekawe jest to, iż bitcoin jest odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów może powstać 21 milionów.
Nie sposób nie wspomnieć o anonimowości podczas dokonywanej transakcji. Adres waluty internetowej nie jest jawny i możemy go zmienić z każdym jednorazowym przelewem. A dodatkowo nie ma takiej opcji, by konto nasze zostało zablokowane, dlatego że system tego typu walut funkcjonuje w sieci 2p2, w którym to oczywiście nie ma żadnego właściciela. Kończąc należy dodać o braku biurokracji, co jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Zwyczajnie tworzy się konto i to wszystko, a nie biega się od jednego do drugiego urzędu, żeby podpisać jeden papierek.
To wszystko powoduje, że waluta ta jest niesamowitą przyszłością a także bardzo dużo osób się tym interesuje, a a zatem korzystać z wspaniałych usług tegoż innowacyjnego systemu.

Autor: outbitcoin.com